Andropauza – sprawdź naturalne metody łagodzenia objawów

Domowy sposób na zmniejszenie wstydliwych męskich dolegliwości.

Andropauza jest męskim odpowiednikiem menopauzy. Termin medyczny używany do opisania mężczyzn z niskim poziomem testosteronu. Andropauza charakteryzuje się szeregiem niewygodnych objawów, takich jak uderzenia gorąca , zaburzenia erekcji, niskie libido, drażliwość, łysienie lub powstawanie zakoli, spadek masy mięśni i zmęczenie.

Poziom testosteronu u mężczyzn może stopniowo spadać przez całe życie. Przeprowadzone badania naukowe wykazały, że prawie 40% mężczyzn w wieku powyżej 45 lat zaczyna mieć obniżony poziom testosteronu. Poziom testosteronu może zacząć obniżać się już u trzydziestolatków i stopniowo obniżać się. Mężczyźni często nie doświadczają objawów andropauzy aż do wieku średniego.
MIKSTURAZDROWIA.PL-ANDROPAUZA-ZOBACZ-JAK-WYGRAĆ

Chętnie czytane także:

loading…


Andropauza jest procesem naturalnym tak samo jakim była mutacja i pojawienie się zarostu.
Rozmowa z lekarzem na temat objawów niskiego testosteronu pomoże ci ustalić, czy jest to spowodowane przyczynami naturalnymi, czy nie. Lekarz może zlecić wykonanie dokładnych badań hormonalnych. Jednym ze sposobów złagodzenia objawów andropauzy jest zastosowanie HTZ – hormonalnej terapii zastępczej. Nadal niesie ona za sobą zagrożeń, takich jak rozwój raka prostaty, problemy z wątrobą i osłabienie funkcji jąder.

Istnieje jednak kilka naturalnych sposobów, które mogą przynieść mężczyznom ulgę.

Unikaj kontaktu z toksynami: wszystkie substancje toksyczne mają wpływ na procesy biologiczne organizmu. Toksyny zawsze mają wpływ na ogólne samopoczucie co w tym przypadku może również mieć wpływ na obniżenie satysfakcji seksualnej.

Pij zieloną herbatę: stosowana od wieków w Chinach, zawiera substancje zwane katechinami, które mają silne właściwości antyoksydacyjne. Znane jest działanie pobudzające zielonej herbaty, zastąpienie nią słodkich napojów pozwoli zaobserwować przyrost energii, co również przeniesie się na podniesienie libido.

Utrzymanie życia seksualnego:
Chociaż może to być trudne dla osób, które odczuwają spadek libido, starania o utrzymanie aktywnego życia seksualnego ze swoim partnerem mogą złagodzić stres i lęk, które mogą towarzyszyć typowym zmianom andropauzy.

Polub na FB MiksturaZdrowia.PL – domowe sposoby na zdrowie, urodę, odchudzanie i
zdrowy styl życia.

Dieta:
Zdrowa dieta będzie miała zasadniczy wpływ na dolegliwości związane z andropauzą. Im zdrowszy tryb życia tym mniejsze dolegliwości. Utrzymanie szczupłej sylwetki pozwala zachować równowagę hormonalną w organizmie. Nadwaga powoduje wzrost ilości estrogenu co prowadzi do dodatkowego obniżenia równowagi poziomu testosteronu.

Zwiększ ilość spożywanych owoców i warzyw:
są one bogatym źródłem przeciwutleniaczy, polifenoli, minerałów i witamin. Owoce i warzywa są podstawą każdej zdrowej diety, mają również korzystny wpływ na utrzymanie szczupłej sylwetki.

Wybieraj zdrowe tłuszcze:
Tłuszcze są niezbędne dla przyswajania niektórych witamin, nie wszystkie są szkodliwe. Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne do wspierania pracy serca i utrzymanie właściwego krążenia krwi. Określona ilość tłuszczy jest niezbędna dla prawidłowej pracy organizmu.

Wybierz białko roślinne zamiast białka zwierzęcego:
Dostarczenie wystarczającej ilości białka w diecie jest niezbędne dla utrzymania siły mięśni i beztłuszczowej masy ciała. Dobrym źródłem białka roślinnego są fasola, rośliny strączkowe i wybrane ziarna.

Zadbaj o jakość snu:
codzienna zalecana ilość snu jest niezbędna dla ogólnego stanu zdrowia. Brak snu wpływa na produkcję hormonów i ich równowagę.

Ćwiczenia fizyczne:
Regularne ćwiczenia zwiększają uwalnianie endorfin – neuroprzekaźnika, który daje uczucie euforii. Endorfiny pomagają w zwalczaniu obniżenia nastroju, które często występuje w przypadkach andropauzy. Regularne ćwiczenia pomogą w budowaniu i wzmacnianiu mięśni, aby zminimalizować ich utratę.

Dbaj o wątrobę:
wątroba jest wielofunkcyjnym narządem, a produkcja hormonów jest jednym z jej zadań. Utrzymanie zdrowej wątroby pomoże utrzymać ciało w ruchu i wydajność, jak najlepiej. Ogranicz spożycie alkoholu, ponieważ jest to jedna z głównych przyczyn dysfunkcji wątroby.

Zrelaksuj się:
objawy andropauzy mogą prowadzić do zwiększenia stresu. Pij przed snem melisę, biegaj, ćwicz jogę, medytuj. Nauka radzenia sobie ze stresem w zdrowy sposób może pomóc kontrolować objawy andropauzy.

Zachowaj równowagę hormonalną:
warto zasięgnąć porady lekarza i zrobić badania, aby wiedzieć czy dolegliwości są faktycznie związane z andropauzą czy z innym problemem.

Unikaj wysoko przetworzonej żywności i żywność o wysokiej zawartości cukru. Ta rada jest dobra dla każdego, większość problemów zdrowotnych zaczyna się w jelitach.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis udostępnij go, sprawdź też inne wpisy.

loading…


źródło wiedza zebrana własna oraz belmarrahealth.com/andropause-natural-treatment-26-home-herbal-remedies-male-menopause/

Comments

comments

You may also like...

error: Content is protected !!
Histats.com © 2005-