Nalewka z jeżówki na przeziębienie – przepis

Doskonała domowa nalewka na przeziębienie.

Stosowana przez babcie, coraz rzadziej spotykana, niestety dość zapomniana – Jeżówka Purpurowa.
Zioło stosowane już przez plemiona Indian. Charakteryzuje się bardzo skutecznym działaniem w zmniejszaniu nasilenia objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból gardła, kaszel i gorączka. Wzmacnia układ odpornościowy.

MIKSTURAZDROWIA.PL-jezowka-purpurowa-sposob-na-przeziebienie

Chętnie czytane także:

loading…


W ziołolecznictwie wykorzystuje się ziele jeżówki purpurowej, które zbiera się po raz pierwszy w czasie kwitnienia (lipiec), a drugi raz jesienią. Właściwości lecznicze ma także korzeń jeżówki purpurowej, który zbiera się jesienią (do końca października). Oba surowce suszy się w suszarniach ogrzewanych do temp. nie większej niż 50°C.
PRZEPIS NA DOMOWĄ NALEWKĘ:
Wsyp do naczynia 100g wysuszonego i zmielonego korzenia lub ziela jeżówki purpurowej i zalej 500 ml wódki (40 proc). Następnie zamknij naczynie i odstaw w ciepłe miejsce na dwa tygodnie, pamiętając, by codzienne raz wstrząsnąć jego zawartością. Potem przecedź nalewkę, zlej ją do butelek, szczelnie zamknij i odstaw do piwnicy. Nalewka jest gotowa do spożycia po około 6 miesiącach. 2-3 łyżeczki nalewki można dodać do herbaty przed snem.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis udostępnij go, sprawdź też inne wpisy.

loading…


źródło: własne oraz wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/ogrodek-ziolowy/jezowka-purpurowa-dzialanie-wlasciwosci-i-zastosowanie-lecznicze-jezowki,136_3156.html

Comments

comments

You may also like...

error: Content is protected !!
Histats.com © 2005-