Woda utleniona – 10 domowych sposobów na zdrowie

Woda utleniona jako pomoc w problemach zdrowotnych – 10 sposobów na zdrowie.

Woda Utleniona (H2O2) – znajduje się w każdej domowej apteczce. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej poręcznych artykułów gospodarstwa domowego. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w dbaniu o zdrowie, urodę i dom. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na wykorzystanie wody utlenionej przy dbaniu o swoje zdrowie.

Woda utleniona jest substancją żrącą! Woda utleniona, którą stosujemy bezpiecznie ma 3% stężenie! Woda utleniona jest bezbarwna, w dotyku odrobinę lepka. Na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie jak woda. Posiada silne właściwości utleniające, z powodzeniem wykorzystywana jako środek wybielający (wykorzystywana we fryzjerstwie do odbarwiania włosów – stąd nazwa tleniona blondynka). Woda utleniona usuwa bakterie, wirusy, zarodniki i drożdże, dzięki czemu jest doskonałym środkiem dezynfekującym.

MIKSTURAZDROWIA.PL-Woda-utleniona-10-domowych-sposobów-na-zdrowie

MIKSTURAZDROWIA.PL-Woda-utleniona-10-domowych-sposobów-na-zdrowie

Chętnie czytane także:

loading…


Jeśli kiedykolwiek używałeś wody utlenionej do odkażenia rany, prawdopodobnie zauważyłeś, jak pieni się przy zetknięciu z raną i skórą. Istnieje błędne przekonanie, że jest to objaw procesu dezynfekcji. Niestety jest to reakcja chemiczna, w której uwalnia się cząsteczka wodoru i zostaje woda. Wolne cząsteczki tlenu obserwujemy jako bąbelki na powierzchni.

ZASTOSOWANIE LECZNICZE WODY UTLENIONEJ:

1. Dezynfekuje drobne skaleczenia: jest to jedno z najbardziej oczywistych zastosowań. 3% wodę oczyszczoną można zastosować bezpośrednio na ranę, którą polewamy (wacikiem oczyszczamy jedynie skórę dookoła rany). Zaleca się jednorazowe zastosowanie wody utlenionej, ponieważ wielokrotne oczyszczanie może również hamować przyjazne bakterie, które ułatwiają gojenie.

2. Likwidacja trądziku i czyraków: przy zainfekowanym trądziku woda utleniona może przyspieszyć proces gojenia. Będzie działała w taki sam sposób jak w przypadku skaleczeń, oczyści zainfekowany obszar usunie bakterie. Wystarczy zastosować go raz. Przy wielokrotnym stosowaniu niszczy się również dobrą florę bakteryjną.

3. Zwalcza grzybicę stóp: dzięki właściwościom przeciwgrzybiczym można wyleczyć wyleczyć infekcje grzybicze stóp poprzez zastosowanie mieszaniny składającej się z równych części wody i wody utlenionej. Warto przemyć klapki prysznicowe aby usunąć te grzyby, które mogą się na nich znajdować, ze szczególną uwagą na pasek, który jest pomiędzy palcami. Rutynowe działanie polegające na płukaniu nóg i myciu obuwi będzie działaniem zapobiegawczym.

Polub na FB MiksturaZdrowia.PL – domowe sposoby na zdrowie, urodę, odchudzanie i
zdrowy styl życia.

4. Pomaga w infekcji ucha: do ucha należy wpuścić kilka kropli wody utlenionej 3%. Po około 5 minutach, kiedy woda utleniona przestanie się pienić (należy nasłuchiwać charakterystycznego dźwięku) należy ucho delikatnie osuszyć. Nie używać patyczków! Woda utleniona działa tylko w przypadkach początkowej fazy infekcji bakteryjnych. Jeżeli w uchu jest stan zapalny z wysiękiem, lub jest to powikłanie po przeziębiueniu należy udać się do lekarza.

5. Usuwanie woskowiny usznej: woskowina uszna, może nawet prowadzić do przytkania ucha, tak, że wystąpią problemy ze słuchem. Podobnie jak można wykorzystać wodę utlenioną, aby pozbyć się infekcji w uchu, można również użyć jej do usunięcia nadmiaru wosku. Do ucha wpuszcza się kilka kropel oliwy z oliwek, a następnie kilka kropel wody utlenionej. Trzymaj głowę pochyloną przez około minutę, a następnie przechyl ją z powrotem w drugą stronę i pozwól, aby mieszanina spłynęła. Możesz również delikatnie przepłukać ucho ciepłą wodą.

6. Pleśniawki: pleśniawki można osuszyć przez wypłukanie jamy ustnej niewielkim stężeniem wody utlenionej. Należy do szklankę wody kilkanaście kropli wody utlenionej 3%. chodź przez około pół minuty, a potem wypluj i spłucz świeżą wodą. Nie należy stosować większego stężenia ponieważ uszkodzi błonę śluzową!

7. Zwalcza nieświeży oddech: Nie możesz pozbyć się nieświeżego oddechu szczotkując zęby? Woda utleniona jest alternatywą dla drogich płynów do płukania jamy ustnej. Jeżeli zapach z ust nie jest wynikiem innej choroby a wynika z rozwoju bakterii w jamie ustnej wystarczy płukanie ust raz w tygodniu. Podobnie jak przy pleśniawkach stosuje się kilka kropel na pół szklanki wody. Nie wolno stosować częściej z uwagi na ryzyko uszkodzenia błony śluzowej.

8. Pomaga przy infekcją zatok: mieszamy 5 ml soli fizjologicznej i 2-3 krople wody utlenionej. Wpuszczamy mieszankę do nosa tak aby spłynęła do zatok. Po chwili dmuchamy nos.

9. Pomaga na ból zęba: należy umieścić trochę wody utlenionej w ustach zmieszanej z wodą i trzymaj ją przez kilka minut. Większość osób, które używają tej metody, sugeruje, że trzymasz ją przez dziesięć minut, jeśli możesz. W przypadku uczucia ulgi można zastosować kilka razy ale należy pamiętać jaki wpływ ma woda utleniona na śluzówkę. Jest to rozwiązanie awaryjne.

10. Kąpiel detoksykująca:Jeśli chcesz nadać swojej wodzie kąpielowej efekt detoksykujący, spróbuj dodać ćwierć lub pół litra nadtlenku do dużej wanny. Moczyć w kąpieli przez pół godziny. Może to być świetny pomysł, jeśli jesteś chory i chcesz się upewnić, że wynurzysz się z wanny rzeczywiście czystej zarazków.

UWAGA!
Woda utleniona może być stosowana do użytku zewnętrznego! Nie wolno jej spożywać!

Jeśli zainteresował Cię ten wpis udostępnij go, sprawdź też inne wpisy.

loading…


źródło własne oraz diyncrafts.com/10960/health/51-extraordinary-everyday-uses-for-hydrogen-peroxide

Comments

comments

You may also like...

error: Content is protected !!
Histats.com © 2005-