Woda utleniona – 25 sposobów do wykorzystania w domu

Woda utleniona – poznaj sposoby na prosty, tani i skuteczny sposób na czystość w swoim domu.

Woda Utleniona (H2O2) – znajduje się w każdej domowej apteczce. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej poręcznych artykułów gospodarstwa domowego. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w dbaniu o czystość, urodę i dom.Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na wykorzystanie wody utlenionej przy dbaniu o czystość w domu.

Woda utleniona jest substancją żrącą! Woda utleniona, którą stosujemy bezpiecznie ma 3% stężenie! Woda utleniona jest bezbarwna, w dotyku odrobinę lepka. Na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie jak woda. Posiada silne właściwości wybielające. Woda utleniona usuwa bakterie, jest doskonałym środkiem dezynfekującym.

Woda utleniona powszechnie znana jest jako środek dezynfekujący; jest również bardzo pomocna podczas porządków!

MIKSTURAZDROWIA.PL-Woda-utleniona-25-sposobów-do-wykorzystania-w-domu

Chętnie czytane także:

loading…Co potrafi woda utleniona?

1. Dezynfekuje blaty: W łazience i kuchni możesz szybko i łatwo dezynfekować blaty. Wystarczy zmieszać z wodą (w równych częściach) w butelce z rozpylaczem i spryskać bezpośrednio powierzchnie, wymagające wyczyszczenia. Następnie należy wytrzeć blaty gąbką.

2. Wybiela fugi: w łazience nie ma nic gorszego niż brudne, zakurzone fugi. Aby wybielić fugę należy polać wodę uzdatnioną bezpośrednio na nią. Pozostawić na kilka godzin, a następnie wyszorować szczoteczką do zębów wodą i mydłem. Po tym zabiegu powinna wyglądać jak nowa.

3. Wyczyści lustra: aby uniknąć smug na lustrach wystarczy spryskać je wodą utlenioną, a następnie wytrzeć za pomocą papierowego ręcznika. Lustra będą lśniące i super czyste.

4. Umyje muszlę klozetową: aby zdezynfekować swoją muszlę klozetową, wlej do niej pół szklanki wody utlenionej. Pozostaw na dwadzieścia minut, następnie należy wyszczotkować miskę zwykłą szczotką toaletową i spłukać. W czasie pozostawienia wody w muszli toalety warto pozostawić w niej również szczotkę, zdezynfekuje ją również.

5. Oczyści glazurę: jak fugi tak i glazura pokrywa się plamami i brudem. Woda utleniona pomoże zabić pleśń i rozjaśniać płytki. Wodę utlenioną z mąką. Papkę nałożyć na podłogę, następnie przykryć folią. Pozostawić noc, rano zmyć wodą. Będą jak nowe!

6. Zabije pleśń: wodę utlenioną można zastosować bezpośrednio na pleśń. Polać wodą utlenioną a później wytrzeć do czysta. Ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, powinna usunąć prawie każdy rodzaj grzyba.

Zastosowanie w kuchni:

7. Oczyści deskę do krojenia: szczególnie deska do krojenia mięsa jest miejscem, w którym bakterie mogą się łatwo gromadzić. Po użyciu opłucz deskę do krojenia, a następnie spryskaj ją wodą utlenioną. Zagwarantuje to bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim domownikom.

8. Zdezynfekuje zmywarkę: warto raz na jakiś czas ustawić zmywanie z dodatkiem wody utlenionej. Wystarczy pół szklanki wody utlenionej włożonej do zmywarki i nastawienie jej na pełny program. Prawdopodobnie zauważysz poprawę zapachu jaki zwykle wydobywa się z niej.

9. Wyczyści spalone garnki: wszelkie stare przypalone plamy można usunąć przy pomocy pasty z wody utlenionej i sody oczyszczonej. Pastę należy nałożyć na kolka minut. Zmywakiem i ciepłą wodą potrzeć w najbardziej zabrudzonych miejscach. Spłukać.

10. Dezynfekuje gąbki: gąbki są siedliskiem bakterii. Jeżeli nie masz nowej gąbki na wymianę możesz odświeżyć swoją obecną gąbkę. Należy wrzucić gąbkę do szklanki z wodą utlenioną i pozostawić na kilkanaście minut.

11. Wyczyści owoce i warzywa: aby usunąć z owoców i warzyw trujące środki chemiczne i pasożyty, należy dodać 1 łyżkę stołową wody utlenionej 4l wody, namoczyć warzywa i owoce 20 minut. Można spryskać je 3% wodą utlenioną i po dwóch minutach spłukać. Pozwoli to pozbyć się chemikaliów, które mogły zostać wykorzystane w procesie uprawy, a także zachować świeżość.

12. Odświeży sałatę: aby utrzymać świeżość sałatki, trzeba na pół szklanki wody dodać łyżkę wody utlenionej i spryskać nią sałatę. Musi to być bardzo małe stężenie. Przed jedzeniem należy liście bardzo dokładnie wypłukać.

13. Wyczyści lodówkę: woda utleniona usunie nieprzyjemne zapachy z lodówki. Wystarczy przetrzeć półki wodą utlenioną. Usunie plamy i bakterie. Powinno to również zneutralizować niektóre zapachy. Aby zająć się resztą zapachu, wystarczy wstawić do lodówki otwarte pudełko sody oczyszczonej.

Zastosowanie w domu:

14. Oczyści dywany i wykładziny: na jasnych tkaninach można usunąć plamy z jedzenia czy błota. Wystarczy spryskać woda utlenioną i przetrzeć do sucha gąbką. UWAGA: ciemne dywany można w ten sposób odbarwić (wybielić)! Należy najpierw wykonać test w niewidocznym miejscu. Jeśli dywan jest w jasnym lub białym kolorze, użycie wody utlenionej nie powinno stanowić problemu.

Polub na FB MiksturaZdrowia.PL – domowe sposoby na zdrowie, urodę, odchudzanie i zdrowy styl życia.

15: Wyczyści zabawki dla dzieci: dzieci, zwłaszcza te małe, mają tendencję do brania zabawek do buzi. Warto od czasu do czasu wytrzeć zabawki, pudełka z zabawkami i miejsca do zabawy, dla zachowania higieny. Wystarczy przemyć zabawki wodą z dodatkiem wody utlenionej. Taka mikstura nie posiada sztucznych zapachów i jest bezpieczna.

16. Zastąpi wybielacz: woda utleniona jest doskonałą alternatywą dla wybielaczy dostępnych w drogeriach. Wystarczy namoczyć tkaniny przez około pół godziny w wodzie z dodatkiem wody utlenionej (jedna łyżka na dwa litry wody). Następnie wypłukać. Należy uważać aby przypadkiem nie namoczyć kolorowych rzeczy, ponieważ będą miały odbarwione plamy.

17. Wybiela firanki i obrusy: Plamę na obrusie wystarczy potrzeć wodą i normalnie wrzucić do pralki. Firanki – do prania wlać ćwierć szklanki wody utlenionej do bębna.

18. Czyści zasłony prysznicowe: zasłony prysznicowe są świetnym siedliskiem dla grzybów i pleśni, rozwijających się w środowisku wilgotnym. Jeśli jest to zasłona, którą można uprać w pralce, wystarczy dodać do prania dwie trzy łyżki wody utlenionej. Jeśli jest do prania ręcznego – namocz w wodzie z dwiema łyżkami, wypłucz.

19. Plamy z krwi, potu: woda utleniona świetnie nadaje się do usunięcia tych plam z białych tkanin. Należy zmieszać dwie części wody utlenionej z jedną częścią proszku do prania, a następnie położyć go bezpośrednio na plamach. Potrzeć i normalnie uprać.

20. Dezynfekuje wnętrze lodówki: w lodówce resztki jedzenia zostają na półkach. Aby zdezynfekować lodówkę wystarczy spryskać półki wodą z niewielką zawartością wody utlenionej i przetrzeć. Usunie to przyczynę brzydkich zapachów.

21. Oczyści nawilżacz: nawilżacze są świetnym miejscem dla rozwoju pleśni. Aby nie był to problem, którego konsekwencje będą złe dla zdrowia, należy od czasu do czasu przeprowadzić dezynfekcję urządzenia. Wystarczy dolać do wody porcję wody utlenionej i przepuścić ją przez urządzenie.

22. Przyśpiesza wzrost roślin: deszczówka ma bogatszy skład więcej niż zwykła doda, to dlatego w czasie deszczu rośliny rosną szybciej niż podlewane wodą z węża. Spryskiwanie roztworem składającym się z 30 ml trzyprocentowej wody utlenionej na litr wody sprawi, że będą lepiej rosły i ładniej wyglądały dzięki dodatkowej porcji tlenu.

23. Chroni nasiona: warto namoczyć nasiona roślin w wodzie utlenionej, aby zasymulować deszczówkę. Pozwoli to pozbyć się zarodników grzybów i przyspieszy tempo kiełkowania nasion. Łyżkę wody utlenionej dodać do 2 szklanek wody, i pozostawić na noc.

24. Usuwa glony z akwarium: należy to zrobić bardzo ostrożnie! Można użyć około 50 ml 3% wody utlenionej na 250 litrów wody w akwarium. Należy zakraplać bardzo małymi porcjami w odstępach czasu w okolice glonów (około 5 minut). W kontakcie z wodą utlenioną glony rozpadają się.
Należy pamiętać, że niektóre rośliny akwariowe mogą nie przetrwać tej operacji. Zbyt duże stężenie może zabić wszystkich mieszkańców twojego akwarium, w tym ryby, ślimaki, krewetki i żaby.

25. Wywoła wymioty (zwierzaka): Czasem niezbędne jest wywołanie wymiotów – np. gdy pies spożyje coś szkodliwego, toksycznego. Podajemy wtedy 3% wodę utlenioną w ilości 5ml na 5 kg wagi jego ciała (można rozcieńczyć w strzykawce ze zwykłą wodą). Najlepiej zrobić to strzykawką jednorazową (bez igły!) – powoli ale zdecydowanie podajemy płyn między zęby a policzek. Nie wolno wstrzykiwać bezpośrednio do gardła, bo zwierzę może się zachłysnąć. Jeśli w ciągu kilku minut nie dojdzie do wymiotów, po ok. 10 minutach zabieg należy powtórzyć.
UWAGA: nie wolno wywoływać wymiotów u zwierzęcia, które połknęło środek silnie żrący (np. do udrożniania rur), ponieważ może to doprowadzić do powtórnego poparzenia śluzówki. W przypadku żrących środków zasadowych można próbować podać kilka łyżek soku z cytryny lub octu rozcieńczonego pół na pół z wodą i koniecznie udać się jak najszybciej do weterynarza.

UWAGA!
Woda utleniona może być stosowana do użytku zewnętrznego! Nie wolno jej spożywać!

Jeśli znasz jakieś ekscytujące zastosowania nadtlenku wodoru, o których zapomnieliśmy prześlij je nam w komentarzach poniżej!

źródło własne oraz: diyncrafts.com/10960/health/51-extraordinary-everyday-uses-for-hydrogen-peroxide

Comments

comments

You may also like...

error: Content is protected !!
Histats.com © 2005-