Woda utleniona – 9 domowych sposobów na urodę.

Woda utleniona – poznaj domowe, naturalne wykorzystanie przy zabiegach pielęgnacyjnych.

Woda Utleniona (H2O2) – znajduje się w każdej domowej apteczce. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej poręcznych artykułów gospodarstwa domowego. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w dbaniu o urodę, dom i zdrowie. Poniżej przedstawiam kilka domowych sposobów na wykorzystanie wody utlenionej przy dbaniu o swoją urodę.

Woda utleniona jest substancją żrącą! Woda utleniona, którą stosujemy bezpiecznie ma 3% stężenie! Woda utleniona jest bezbarwna, w dotyku odrobinę lepka. Na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie jak woda. Posiada silne właściwości utleniające, z powodzeniem wykorzystywana jako środek wybielający (wykorzystywana we fryzjerstwie do odbarwiania włosów – stąd nazwa tleniona blondynka). Woda utleniona usuwa bakterie, jest doskonałym środkiem dezynfekującym.

MIKSTURAZDROWIA.PL-Woda-utleniona-9-domowych-sposobów-na-urodę

Chętnie czytane także:

loading…


1. Wybiel zęby.
W treści artykułu: Woda utleniona – 10 domowych sposobów na zdrowie, wyjaśniłam jak można wykorzystać wodę utlenioną do płukania ust, aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Może być wykorzystana do wybielania zębów. Niestety nie będzie to efekt oszałamiający jak u dentysty. Może warto spróbować? Należy jednak pamiętać, że woda utleniona podrażni śluzówkę, więc można ten zabieg przeprowadzić jedynie od czasu do czasu.

2. Zrób wybielającą pastę do zębów.
Jeśli nie jesteś fanem pasty do zębów, dostępnych w drogeriach i masz wiele wątpliwych nt. sztucznych składników, możesz zrobić własną pastę do zębów w domu. 1/4 łyżeczki wody utlenionej miesza się z łyżeczką sody oczyszczonej, (opcjonalnie można dodać odrobinę ksylitolu).

3. Użyj jako dezodorantu.
Jest to opcja raczej awaryjna ale warto ją znać. Mieszamy porcję wody utlenionej z dwiema porcjami mydła w płynie. Taką papką smarujemy pachy i po kilku minutach zmywamy.
Jest to świetna awaryjna metoda jeśli jesteśmy na wyjeździe turystycznym, dłuższe stosowanie może być nie wygodne z uwagi na lepką konsystencję, którą trzeba spłukać.

4. Użyj jak dezodorantu – wersja z sodą.
Jeśli nie mamy przekonań do chemicznych antyperspirantów warto wykonać domową miksturę. Wystarczy wymieszać wodę utlenioną z sodą i posmarować pachy a sprawa będzie załatwiona.

5. Wyczyść soczewki kontaktowe
Jeśli zapomniałeś płynu do swoich soczewek możesz po prostu użyć wody utlenionej! bez dodatków.

6. Wybiel paznokcie
Woda utleniona ma właściwości wybielające, działa również na płytkę paznokcia. Należy nasączyć wacik i przyłożyć do płytki na kilka minut. Uważać na skórki dookoła paznokci.

Polub na FB MiksturaZdrowia.PL – domowe sposoby na zdrowie, urodę, odchudzanie i zdrowy styl życia.

7. Zakryj bond odrosty lub rozjaśnij włosy
Jeżeli jesteś tlenioną blondynką i masz odrosty, wystarczy zwilżyć odrosty wodą utlenioną i umyć głowę po około 30 minutach. (tego sposobu nie testowałam).
Wodę utlenioną można wykorzystać do stopniowanego rozjaśnienia włosów. Równe proporcje wody utlenionej i zwykłej wody wlać do butelki z rozpylaczem. Spryskaj włosy i przeczesz grzebieniem. Poczekaj, aż wyschnie, i to wszystko. Rób to przy zwykłej pielęgnacji, a twoje włosy będą stopniowo jaśnieć. Zaletą tego rozwiązania jest to, że daje to naturalny efekt włosów rozjaśnionych słońcem.

8. Dezynfekuj szczoteczki do zębów
Choć nie ma to bezpośredniego związku z urodą to jednak dbanie o zęby mieści się w tej kategorii. Warto przepłukać szczoteczki od czasu do czasu wodą utlenioną w celu zabicia rozwijających się na nich bakterii, które mogą być przeniesione do jamy ustnej.

9. Zmiękcz modzele i odciski
Odciski możesz zmiękczyć mocząc stopy w wodzie w dodatkiem wody utlenionej. Można również miejscowo nałożyć papkę z sody i wody oczyszczonej, potrzymać około godziny, po tym czasie zmyć i nawilżyć np olejem kokosowym.

UWAGA!
Woda utleniona może być stosowana do użytku zewnętrznego! Nie wolno jej spożywać!

Jeśli zainteresował Cię ten wpis udostępnij go, sprawdź też inne wpisy.

loading…


Comments

comments

You may also like...

error: Content is protected !!
Histats.com © 2005-